BelarusianCzechEnglishFinnishGermanGreekRussianSlovenianTurkishUkrainian
Mert Mapolar, A.S, B.S., C.LAC., C.Ht.
Hipnoterapist - Bilinçaltı Davranış Bilimci ve Öğretim Görevlisi

Official Diploma #: 101449 (Hons) - USA
Amerika'dan Yüksek Onur Diplomalı Hipnoterapist Danışman
Mert Mapolar (d. Lefkoşa), Kıbrıslı Türk Girişimci, Hipnoterapist - Bilinçaltı Davranış Bilimci ve Öğretim Görevlisi.

Mert Mapolar, (A.S., B.S., C.LAC., C.Ht.) Lefkoşa doğumlu olup, Kıbrıs Türk Edebiyatı ve Basın Tarihinin Duayenlerinden Merhum Gazeteci-Yazar
Hikmet Afif Mapolar’ın Torunu'dur.

Mert Mapolar,
Hipnoterapi eğitiminin resmi diplomasını, dünyaca saygın ve tanınan 1968’de kurulan, 50 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın ve Amerika’nın ilk, The U.S. Department of Education, in Washington, D.C.[1] akreditasyonuna sahip hipnoterapi akademisi ve kliniği olma özelliğine sahip olan Los Angeles, California’daki, HMI Hypnosis Motivation Institute - Nationally Accredited College of Hypnotherapy den[2] üstün başarı derecesiyle ve sınıf birinciliğiyle mezun olarak almıştır.

Mert Mapolar, hipnoterapi mesleki eğitimini belirten diploması yanı sıra, hipnoterapist ünvanını gösteren uluslararası sertifikaya da sahiptir.

Uluslararası meslek odası ile dünya profesyonel uluslararası hipnoterapistler birliğine kayıtlı, tüm dünyada geçerliliği olan,
“Sertifikalı Profesyonel Danışmanlık (C.LAC.)”,  Sertifikalı Hipnoterapistlik (C.Ht)”[3] yetkinlik ve ünvan belgeleri ile, uluslararası resmi hipnoterapi diplomalı, lisanslı ilk ve tek Kıbrıslı Türk olma özelliğine sahiptir.

Üniversite temsilcisi, araştırmacı, akademik danışman, fakülte eğitim görevlisi, konuşmacı, sunucu ve konuk öğretim görevlisidir ve bilinçaltı zihin, insan davranışı ve hipnoterapi alanlarındaki uzmanlığı, onu iş motivasyonu, finansal refah ve kişisel ilişkilerde, başarıyı anlamada, bilinçaltının rolüne ilişkin ders verme konusunda büyük talep gören bir kişi haline getirmiştir.

Mert Mapolar’ın sunumları, bilinçaltı zihinlerimizin kişisel ilişkilerimizde ve finansal refahımızdaki başarımızda nasıl baskın bir rol oynadığına dair özlü ve eğlenceli bir görüş sunuyor ve bu güçlü kaynağın günlük bazda bizimle nasıl çalışacağına ilişkin detaylar da veriyor. Eğitim programları ve atölye çalışmaları zihin psikolojisi, bilinçaltının gücü, çatışma çözümü, geçmiş yaşamlar, etkili iletişim, kişilik profilleri, müşteri hizmetleri, liderlik, yönetim ve gelişim becerileri ve daha fazlasında uzmanlık içeriyor. İster bir Hipnoterapi danışma seansında, ister motivasyonel bir seminer için sahnede olsun, Mert, insanların bilinçaltının gücünü fark etmelerine ve yaşamlarını kontrol ettiklerini anlamalarına yardımcı olma konusunda inanılmaz bir başarı göstermiştir. Anksiyete, korkular ve fobilerin baskısı altında bilinçaltı programlamalarını, hayallerini gerçekleştirmelerine, arzu ettikleri hedeflere ulaşmalarına, yaşamın her alanında başarı, mutluluk ve refah yaratmalarına yardımcı olmaya yönlendiriyor.

Yasal mesleki unvanı ve derecesi, yetkin diplomalı hipnoterapist olarak en yüksek seviyedeki “sertifikalı hipnoterapist” seviyesi için uygun olup tüm ilave denetimli pratik deneyim saatlerini ve klinik danışmanlarla stajını tamamlamıştır.


Tamamen nitelikli, tescilli, resmi sertifikalı hipnoterapist ve hipnoterapi uzmanı-bilinçaltı davranış bilimcisi Mert Mapolar,
The International AFL-CIO Hypnotherapists Union[3] ve The International American Hypnosis Association (AHA)[4] profesyonel üyesidir. HMI College of Hypnotherapy, dünyanın ilk ve en iyi “Bilinçaltı Davranış Bilimleri - Hipnoterapi” Fakültesi ve Kliniği olup, Mert Mapolar, C.Ht. Bu fakülteden yüksek onurla mezun olan, dünyanın en iyi 100 HMI mezunu resmi diplomalı ve kayıtlı hipnoterapisti içindedir.

Tecrübeler ve Bilimsel Çalışmalar:
Tamamen nitelikli, tescilli, resmi sertifikalı hipnoterapist ve hipnoterapi uzmanı-bilinçaltı davranış bilimcisi Mert Mapolar, 2000 yılından beri Kıbrıs'taki "SUNISLAND® Group”un sahibi, başkanı/yöneticisidir. Hipnoz ve görüntü oluşturma, hipnodrama, konuşma hipnozu, el yazısı analizi, geçmiş yaşam gerilemesi, cinsel konular, ilişki stratejileri, korkular/fobiler, alışkanlık kontrolü, stres yönetimi, endişeyi ortadan kaldırma, kilo kaybı, sigarayı bırakma, özgüven/özsaygı oluşturma, topluluk önünde konuşma, etkili iletişim, spor performansı, sınav kaygısı, kariyer başarısı, toplu motivasyon ve daha fazlasında uzmandır!

Danışanlarına alışkanlık değişikliği, stres azaltma, korkuların ve performans kaygısının üstesinden gelme, öz güven ve öz saygıyı arttırma, topluluk önünde konuşma korkusunun üstesinden gelme, sınavlara hazırlık, atılgan iletişim geliştirme, korkuları ve fobileri ortadan kaldırma, tıbbi olmayan ağrı kontrolü, zihin-sezgisel ve temassız enerji iyileştirici yöntemlerin gücü, ilişki dinamiklerini anlama, direnci ve kendi kendine sabotajı bırakma ve çare bulma gibi alanlarda kişisel hedeflerine ulaşmalarında ve güven dolu pozitif bir yaşam içine rahatça geçmelerine yardımcı oluyor.

Mert Mapolar, insanların kendi tutkularını keşfetmelerine, şüphelerini ortadan kaldırmalarına, öz güvenlerini ve motivasyonlarını artırmalarına, başarı/başarısızlık korkularını aşmalarına, yaşamlarının her alanında başarı için hedefler koymalarına ve stratejiler geliştirmelerine yardım etme konusunda bir tutkuya sahip.

Kıbrıs Türk Diplomalı Profesyonel Hipnoterapistler Birliği sivil toplum örgütü kuruluş projesi sorumlusu ve kurucu başkan olarak çalışmalar yürütmektedir.

Uluslararası Akademik Ödül:
•    Honors Graduate

Hypnosis Motivation Institute (HMI) - Nationally Accredited University/College and Clinic of Hypnotherapy Los Angeles, CALIFORNIA - USA - 818-758-2747 - Nov 21, 2017[9]

Bağlantılar:
1. ACCET
2. Hypnosis Motivation Institute (HMI) - Nationally Accredited University/College and Clinic of Hypnotherapy Los Angeles, CALIFORNIA - USA
3. The International AFL-CIO
Hypnotherapists Union
4. The International
American Hypnosis Association (AHA)

MERT MAPOLAR, Uluslararası TED Konferansları Organizatörlük Lisansına Sahip tek Kıbrıslı Türk’dür.
TEDxKyrenia
TEDx Organizer | TEDxKyrenia | Girne - Cyprus
(TED Licence #:11152768)

https://www.ted.com/profiles/11152768/about
HMI Akreditasyonu ve Onayları | HMI Accreditation and Approvals:
Sürekli Eğitim ve Öğretim için Akreditasyon Konseyi (ACCET), ABD Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan bir akreditasyon kurumu tarafından akredite edilmiştir. HMI Resident Okulu | Accredited by the Accrediting Council for Continuing Education and Training (ACCET), an accrediting agency recognized by the U.S. Department of Education. HMI Resident School

Özel Mesleki Eğitim Bürosu (BPPE), Tüketici İşleri Dairesi tarafından onaylanmıştır. | Approved by the Bureau for Private Postsecondary Education (BPPE), Department of Consumer Affairs.

Kayıtlı Hemşireler için sürekli eğitim kredileri sağlayıcısı olarak Kaliforniya Kayıtlı Hemşirelik Kurulu (BRN) tarafından onaylanmıştır.| Approved by the California Board of Registered Nursing (BRN) as a provider of continuing education credits for Registered Nurses.

Lisanslı Diş Hekimleri ve Diş Asistanları için sürekli eğitim kredisi sağlayıcısı olarak California Diş Hekimliği Kurulu (DBC) tarafından onaylanmıştır. | Approved by the Dental Board of California (DBC) as a provider of continuing education credits for licensed Dentists and Dental Assistants.

Hipnoterapistlerde Sertifikasyon için bir eğitim sağlayıcı olarak Hipnoterapistler Birliği Yerel 472 tarafından onaylanmıştır. | Approved by the Hypnotherapists Union Local 472 as an educational provider for Certification in Hypnotherapy.
MERT MAPOLAR KİMDİR?

√ Supported by
Special Interest Tourism Development Project | SUNISLAND® Turizm | KITSAB Sicil No. 231/2000

Hipnoterapist Mert Mapolar Bilinçaltı Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri | Bir SUNISLAND® İşletmeleri Şti. Ltd. Kuruluşudur.
© Hipnoterapist MERT MAPOLAR Resmi Sitesidir. | Her hakkı saklıdır. | All rights reserved.
Ortak Kaynak Bilgi: HMI | Common Source Information: HMI
Designed By SUNISLAND® Group